Eleştirel düşünme
100%
Problem çözebilme
100%
İşbirlikçi Öğrenme
100%
Yaratıcılık ve yenilikçi düşünme
100%
Kodlama eğitimi ile çocukların kazanılması ön görülen beceriler.

Kodlama Eğitiminin Önemi

Dünyada internet ve teknolojinin hızla gelişmesi ile beraber gelişmiş ülkeler yazılım alanında önemli adımlar atmaya başladılar. ABD, başta olmak üzere birçok ülkede okullarda kodlama dersi okutulmaya başladı. Kodlama eğitimi ile  çocuklara erken yaşta; Sistematik düşünme, problem çözebilme, eleştirel düşünme gibi önemli kazanımları elde etmelerini hedeflenmektedir. 

Bakan Avcı: Kodlama dersini müfredata alacağız..


Dünyadaki gelişmiş ülkelerde kodlama eğitimi ve öneminden konu açılmışken ülkemizi de unutmamak gerekir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK ve Milli Eğitim Bakanımız  Prof. Dr. Nabi Avcı ilkokuldan itibaren okullarımızda kodlama dersinin eklenmesi için çalışmalar yapıldığını belirtiler. Milli Eğitim Bakanı Nebi Avcı katıldığı televizyon programında Kodlama Dersini Müfredata eklemek için Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının çalışmalar yaptığını belirti. Ne zaman ekleneceği kesin olmamak ile beraber önümüzdeki sene itibariyle müfredata eklenmesi ön görülüyor.

Kodlama dersi müfredatı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcının Televizyon kanalındaki açıklamaları izlemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.